Mp Innováció Kft.

Mp Innováció Kft.

Kapcsolat

Üzemeltető:
  Mp Innováció kft
Székhely: 
  4025 Debrecen Piac utca 61.

Adószám: 
14138177-2-09

E-mail:

mpinnovacio@gmail.com

MP INNOVÁCIÓ Kft.

Prosztata műtét lézeres eljárással

A videó megtekintéséhez kérjük kattintson az alábbi linkre 

 - https://youtu.be/pvSzZwy3QLg 



MEGHÍVÓ 

 SAJTÓTÁJÉKOZTATÓ 2019. NOVEMBER 23. SZOMBAT DEBRECEN | TŰZTÖVIS UTCA 2. 

Az MP Innováció Kft. tisztelettel meghívja Önt a GINOP-2.1.1-15-2016-01078 - Minimál invazív, lézeres tüdősebészeti és prosztatasebészeti műtéti technológiai eljárások kifejlesztése, klinikailag megalapozott protokoll kidolgozása című pályázat sajtótájékoztatójára. 

PROGRAM: 

9:00 - 9:15 9:15 - 10:00 

MEGNYITÓ BESZÉD 

TÁJÉKOZTATÓ 

tartja: dr. Balogh Róbert tartja: dr. Szűcs Miklós 

Megtisztelő részvételére feltétlenül számítunk! 

Tisztelettel, 

MP Innováció Kft.




Sajtóközlemény 

AZ MP INNOVÁCIÓ KFT. MEGVALÓSÍTOTTA A MINIMÁL INVAZÍV, LÉZERES TÜDŐSEBÉSZETI ÉS PROSZTATASEBÉSZETI MŰTÉTI TECHNOLÓGIAI ELJÁRÁSOK KIFEJLESZTÉSÉRE 

IRÁNYULÓ PROJEKTJÉT 

2019/11/12 

Az MP INNOVÁCIÓ Kft. és konzorciumi partnere, a TISZTATÓ Kft a Széchenyi 2020 program GINOP-2.1.1-15 kódszámú, Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása című pályázati kiírásán 612,7 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el kísérleti, fejlesztési folyamatok megvalósítására. Ennek segítségével közös projektjük keretében kifejlesztésre kerültek minimál invazív, lézeres tüdősebészeti és prosztatasebészeti műtéti technológiai eljárások és egy klinikailag megalapozott protokoll. 

A GINOP-2.1.1-15-2016-01078 azonosító számú, „Minimál invazív, lézeres tüdősebészeti és prosztatasebészeti műtéti technológiai eljárások kifejlesztése, klinikailag megalapozott protokoll kidolgozása” elnevezésű kutatási-fejlesztési projekt megvalósítása során olyan komplex vizsgálat valósult meg, mely a mai urológia sebészeti eljárásokban még nem volt jelen. 

Korábban még nem került kidolgozásra és vizsgálatra, hogy a holmium lézerrel való műtét egynapos sebészetre alkalmas módon miként hasznosítható. A kutatásunk alapján bizonyítottuk, hogy a műtétek és gondozások összköltsége nem haladja meg a hagyományos műtéti technikát, és mind a beteg számára a szövődménymentes állapottal, mind a finanszírozónak megéri az új műtéti eljárás bevezetése. 

A kutatási eredmény felhasználása nemcsak a Magyarországon, hanem a környező országok esetében is jelentős, hiszen a hagyományos műtét finanszírozását leválhatja a lézeres operáció. Máig sem Magyarország sem a környező országok nem rendelkeznek a protokoll leírással a Lézeres prosztata műtétre vonatkozóan. 

A pályázat kutatási területe egy minimál invazív, lézeres prosztata egynapos sebészeti eljárás kidolgozása volt. Az új módszerrel a műtéti idő utáni lábadozási idő lerövidül, és számos szövődmény csökkenését eredményezi az eredendően alkalmazott TURP (TransUrethral Resesction of the Prostate) technikával szemben, mely műtétnek számos szövődménye lehet, melyek közül a leggyakoribbak a merevedési zavar, az inkontinencia, a műtét alatti vérzés, és az ún. TUR szindróma (tünetcsoport: alacsony vérnyomás, zavartság, ion háztartás zavara). A protokoll célja, az egységes kezelési szemlélet bevezetése, a legjobb tudományos ismeretek átadása, a kezelési módszerek tudatos átlátható kritikus alkalmazása, mindig a konkrét klinikai helyzetnek megfelelően, a hatékonyabb ellátás. 

Az uniós támogatással, a Széchenyi 2020 gazdaságfejlesztési és innovációs programjának keretében megvalósult projekt alapvető elemei az alábbiak: 

• Műtétre alkalmas páciensek kiválasztása 

• Műtéti eljárás lefolytatása 75 páciensnél 

• A beteg elbocsátása és adatgyűjtés 

• Protokoll kidolgozása 

Európai Unió Európai Regionális 

Fejlesztési Alap MAGYARORSZÁG :. 

BEFEKTETÉS A JÖVŐBE KORMÁNYA 

SZÉCHENYI 2020 

Közvetlen eredmény a betegek ellátásában jelenleg tapasztalható egyenetlenség és szervezetlenség felszámolása, a komprehenzív szemléletű komplex ellátás folyamatosságának (transitional treatment and care) biztosítása minden egyes beteg részére. A Minimál invazív, lézeres prosztata eljárás jó alapot teremt arra, hogy nemzetközileg is ismertté és elismertté tegyük azt. A „know-how-t" egy jelentős orvosi vívmánynak tekintjük. 

A projekt megvalósítása 2017.02.01-jén kezdődött meg és 2019.10.30-án sikeresen lezárult. 

További információ kérhető: mpinnovacio@gmail.com 


2017. 02 .06.

MP INNOVÁCIÓ Kft.

 

Sajtóközlemény           

Minimál invazív, lézeres tüdősebészeti és prosztatasebészeti műtéti technológiai eljárások kifejlesztése, klinikailag megalapozott protokoll kidolgozása

 

Elindult az MP INNOVÁCIÓ Kft. és konzorciumi partnere, a TISZTATÓ Kft. közös projektje, melynek keretében kifejlesztésre kerülnek minimál invazív, lézeres tüdősebészeti és prosztatasebészeti műtéti technológiai eljárások és kidolgozásra kerül egy klinikailag megalapozott protokoll.

 

A GINOP-2.1.1-15-2016-01078 azonosítószámú, Minimál invazív, lézeres tüdősebészeti és prosztatasebészeti műtéti technológiai eljárások kifejlesztése, klinikailag megalapozott protokoll kidolgozása elnevezésű kutatási-fejlesztési projekt megvalósítása során olyan komplex vizsgálat valósul meg, mely a mai urológia sebészeti eljárásokban még nincs jelen. Korábban még nem került kidolgozásra és vizsgálatra, hogy a holmium lézerrel való műtét egy-napos sebészetre alkalmas módon miként hasznosítható.

A kutatásunk alapján bizonyítani kívánjuk, hogy a műtétek és gondozások összköltsége nem haladja meg a hagyományos műtéti technikát, és mind a beteg számára, a szövődmény mentes állapottal, mind a finanszírozónak megéri az új műtéti eljárás bevezetése.

A kutatási eredmény felhasználása nem csak a Magyarországon, hanem a környező országok esetében is jelentős, hiszen a hagyományos műtét finanszírozását leválhatja a lézeres operáció. Jelenleg sem Magyarország sem a környező országok nem rendelkeznek a protokoll leírással a Lézeres prosztata műtétre vonatkozóan.

A pályázat kutatási területe egy minimál invazív, lézeres prosztata egynapos sebészeti eljárás kidolgozása. Az új módszerrel a műtéti idő utáni lábadozási idő lerövidülését, és számos szövődmény csökkenését várjuk, az eredendően alkalmazott TURP (TransUrethral Resesction of the Prostate) technikával szemben, mely műtétnek számos szövődménye lehet, melyek közül a leggyakoribbak a merevedési zavar, az inkontinencia, a műtét alatti vérzés, és az ún. TUR szindróma (tünetcsoport – alacsony vérnyomás, zavartság, ion háztartás zavara). A protokoll célja, az egységes kezelési szemlélet bevezetése, a legjobb tudományos ismeretek átadása, a kezelési módszerek tudatos átlátható kritikus alkalmazása, mindig a konkrét klinikai helyzetnek megfelelően, a hatékonyabb ellátás.

Az uniós támogatással, a Széchenyi 2020 gazdaságfejlesztési és innovációs programjának keretében megvalósuló projekt alapvető elemei az alábbiak:

  • Műtétre alkalmas páciensek kiválasztása
  • Műtéti eljárás lefolytatása 40-60 páciensnél
  • A beteg elbocsátása és adatgyűjtés
  • Protokoll kidolgozása

 

 

Közvetlen eredmény a betegek ellátásában jelenleg tapasztalható egyenetlenség és szervezetlenség felszámolása, a komprehenzív szemléletű komplex ellátás folyamatosságának (transitional treatment and care) biztosítása minden egyes beteg részére.

Minimál invazív, lézeres prosztata eljárás eredményessége reményeink szerint jó alapot teremt arra, hogy nemzetközileg is ismertté és elismertté tegyük azt. A „know howt” egy jelentős orvosi vívmánynak tekintjük.

Meghatározott betegségcsoportban és ellátási szinten a Minimál invazív, lézeres prosztatasebészeti műtéti technológiai eljárás az elérhető tudományos bizonyítékokkal alátámasztott preventív, diagnosztikai, terápiás, ápolási, gondozási és rehabilitációs – ellátási folyamatával kapcsolatos konkrét tevékenységek rendszerezett listája, ami az egészségügyi szolgáltatások szakmai ellenőrzésének és finanszírozásának alapját képezi. Célja az ellátás biztonságosságának és egyenletes színvonalának biztosítása. Klinikailag megalapozott protokoll létrehozása.

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális és Fejlesztési Alap társfinanszírozásával 612,68 millió forint vissza nem térítendő támogatásból, több mint 30% önerő hozzáadásával valósul meg, 2016. szeptember 16. és 2018. szeptember 15. között.